10 skvělých výhod, když chodíte do posilovny

10 skvělých výhod, když chodíte do posilovny
28 Říj 2015

Nemusíte vypadat jako vaši rodiče

Zvedání vah je skvělé, protože vám pomůže překonat genetické predispozice. Nezáleží na tom, jestli má váš otec pivní břicho a vaše maminka „zdědila“ tloušťku po babičce. Posilováním můžete své tělo změnit.

Máte úzká ramena, pavoučí končetiny či propadlý hrudník? Cvičením můžete tyto partie zformovat do pěkných tvarů s funkčními svaly. Někteří budou překonávat větší překážky než jiní, a nikdo pravděpodobně nedosáhne postavy gladiátora, ale na tom nezáleží. Když se dáte do práce, tak můžete pořád dosáhnout skvělého vzhledu.

Ženy si mohou zformovat krásné pozadí

Na rozdíl od toho, co si myslí netrénující populace, pěkný zadek není formován šťastným rozložením tuku, ale svaly. Pevný zadek navíc dává celé postavě žádoucí formu.

Tvarování pěkného pozadí není ani složité, protože čím více jej posilujete, tím kulatější a přitažlivější bude. Stačí několikrát do týdne přidat cviky, jako jsou dřepy, mrtvé tahy, pánevní výpady nebo švih s kettlebelem.

Nebojte se přetrénování, protože se skládá z jedněch z největších svalů v lidském těle. Takže si naložte a začněte s tvarováním.

Zvedání vah změní váš vztah k jídlu

U normálních lidí je jídlo jen požitkem. Sociální aktivity jsou většinou založeny na konzumaci jídla. Jezení je něco, co lidé dělají s přáteli. A typ jídla? Na tom jim nezáleží. Je to jen rychle pomíjející senzace chutí.

Když začnete posilovat, tak se to změní. Najednou se jídlo stane emocionálně uspokojující a užitečné, protože jíte s určitým cílem. Začnete o jídle přemýšlet téměř spirituálně, protože víte, že to, co sníte, se stane vaší součástí, snad ve formě svalů.

Budete znát typy proteinů, typy sacharidů a typy tuků. Začnete vnímat množství jídla, které konzumujete a jak často ho potřebujete. A protože jídlo má nyní další význam, tak si ho dokážete užít více, než obyčejní lidé, kteří jedí jen pro potěšení.

Démoni se bojí železa

Barbell ready to workout, indooors, shallow DOF

 

Každý nevyhnutelně zažije období, kdy má těžké časy. Mohou to být finanční problémy, právní problémy nebo smrt někoho blízkého. Nikdo není imunní. Někdo to zvládá lépe, někdo hůře. Člověk pak vyhledává útěchu v náboženství, spiritualitě nebo u svých přátel. Jiní se uchýlí k destruktivnímu chování, jako je nadměrné pití alkoholu nebo braní drog.

Ale existuje málo známá a efektivní terapie, což je staré dobré posilování. Není bolesti, které by zvedání vah nevyléčilo. Tvrdé posilování se skřípěním zubů, plném potu a grimas, je nelepší terapií. Tlačení vah tak tvrdě, že vám vyskočí slzy bolestí, je lepší, než slzy smutku.

Pokud se vám démoni vrátí později v noci, tak další ráno vstanete, půjdete do posilovny a vyženete je znovu. Nakonec se jich zbavíte.

A pak je tu ta věc se zdravím

Zvedání vah je dobré pro vaše zdraví. Bez pochyby se zbavíte tuku, budete mít lepší krevní obraz a rozšíří se vám cévy. Srdce vám bude tlouct s přesností švýcarských hodinek. Cukrovka se vám bude obloukem vyhýbat. Budete mít tolik energie, že budete moct mít sex několikrát denně, zatímco budete kopat příkopy. Nebo něco podobného.

Zvedání vah vám ulehčí život

Většina lidí nedosáhne síly Hulka, ale podstatně zesílí a fyzická síla jim mnohdy ulehčí život.

Zeptejte se kohokoliv, jehož partnerka posiluje, zda má lehčí život. Potřebujete přemístit pohovku nebo třeba postavit stodolu? Nemusíte čekat na to, až se vrátí soused z výletu. Máte silnou manželku, která vám bez problému a (snad) zbytečných řečí pomůže.

Někdy vám síla může zachránit život. Stačí popustit uzdu fantazii a přijdete s nějakým scénářem, kdy vám budou svaly k užitku. Být schopni vyrazit dveře, pohnout těžkým objektem nebo někoho chytnout, aby se uklidnil. To vše může být užitečné.

Ale fyzická síla vybledá proti psychické síle, kterou vám posilování dá. Chození do fitka a působení si několikrát týdně bolest, vyžaduje silnou vůli. Budete schopni se vypořádat se vším, co na vás život vrhne, ať už je to fyzické či psychické povahy.

Posilování oddaluje důchodový věk

healthy-fitness-couple

Za starých časů, když jste dosáhli padesátky, tak jste byli zralí na důchod. Většinou lidé měli ochablé tělo s pigmentovanou kůží a mladí je posílali hlídat děti, když přišla návštěva. Zvedání vah je fontána mládí. Dlouhodobý lifter po padesátce má stejnou sílu jako lifter s polovičním věkem. Ano, není tak rychlý a agilní, ale co se týká síly, tak je posilování dobrá investice.

Díky posilování jde vidět zajímavý fenomén. Staří chlapi mají stejné svaly jako ti mladí. Stejná velikost svalů, stejná pevnost a často i stejné vyrýsování. Jejich věk jde poznat akorát podle tváře.

Zvedání vah vám dá každodenní uspokojení

V dávných dobách byli lidé příliš zaměstnaní, aby měli starosti, jaké máme dnes. Po shánění potravy, odrážení útoků predátorů nebo sousedních kmenů, se jednoduše snažili přežít a chodili spát vyčerpaní.

Neměli starosti moderního světa jako stabilita zaměstnání, finance a přemýšlení o svém místě ve světě. Život byl jednoduchý a uspokojující. Život byl primální.

Zvedání vah vrací trochu té primální části zpět do našeho života. Potřebujeme souboje, potřebujeme výzvy, abychom se vrátili zpět k přírodě. Abychom se vrátili zpět k primálnímu způsobu života.

Posilování nám umožňuje být brutální, kompletně se uvolnit, vypustit okolní šum a postavit své tělo proti nepříteli. To dává našemu životu smysl a význam, což jsou dva předpoklady pro jeho spokojené prožití.

A proto je jen jedna lepší věc než zvedání vah, a to je, když máte už nazvedáno. Dobrý pocit s vámi zůstane po celý den.

Zvedání vah dělá z introvertek dračice

zena_drepy_269069057

 

Nikdo asi nepotkal lifterku, která by byla zakřiklá, umírněná a stydlivá. Možná takové byly na začátku, ale když byly svedeny železem, tak se postupně stávaly sebevědomější a sebevědomější.

Začaly se cítit lépe ve své kůži. Už se nemusely se přetvařovat, když se dívaly do zrcadla. Neměly potřebu tlumit nebo zhasnout světla, jakmile si sundaly šaty, abyste nezahlédli jejich tělo.

Teď jsou na něj hrdé a jakoby říkaly: „Jen se na něj podívej, protože tak sexy tělo jen tak neuvidíš.“

A pokud se jim něco na jejich tělech nelíbí, tak se to snaží spravit, místo toho, aby brečely do polštáře a stěžovaly si na nespravedlnost vesmíru.

Tato důvěra ve své tělo se přenáší i do jiných oblastí. Nemáme statistiky, ale myslíme si, že cvičící ženy mají lepší pracovní pozice, vydělávají více peněz a nemusí se strachovat, že je bude v práci někdo obtěžovat.

Přestanete se obávat potíží

Možná jste se dřív obávali potíží. Když jste šli večer temnou uličkou a naproti vám šli dva nebo tři muži, tak jste sklopili hlavu a přešli na druhou stranu ulice. Stejně jako každý normální člověk jste se báli výtržníků a kriminálníků obecně.

Pak jste začali zvedat váhy. Stali jste se silnějšími. I když jste si uvědomovali, že síla a svaly v souboji vždy nevyhrají, tak jste se obávali méně a méně věcí. Nyní si někdy možná tajně přejete, aby k nějaké konfrontaci došlo.

Vyhledávání potíží není rozumné, ale dá se to pochopit. Pokud vás někdo štve svým drzým chováním, tak si představujete, co byste mu udělali. Je naprosto v pořádku mít takové pocity. Jen je potřeba se umět ovládat. Nejednejte impulsivně, protože svět je plný právníků, ze kterých byste strach mít měli. Nabyté sebevědomí by vám naopak mělo dát větší klid při řešení vypjatých situací.

10 skvělých výhod, když chodíte do posilovny
Ohodnoťte článek
Sdilet

redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *